Samochód dla kobiety – jaki wybrać?

prawo jazdy nowy samochód
Jakie cechy powinien posiadać samochód dla kobiet? Czego od auta oczekują przedstawicielki płci pięknej? O tym opowiadamy poniżej.

Bezpieczeństwo użytkowania

Priorytetem dla kobiet jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego panie przywiązują dużą wagę do tego, ile w samochodzie jest poduszek powietrznych. Generalnie im więcej, tym lepiej. Bardzo ułatwiają jazdę również systemy wspomagające kierownicę, takie jak ABS (dzięki któremu koła nie blokują się przy hamowaniu) czy ESP (zapewniający większą przyczepność do jezdni, co zapobiega ewentualnym poślizgom). Niektóre auta wyposażone są również w kamery (na wzmiankę zasługuje m. in. system Opel Eye), które pomagają trzymać się pasa ruchu, ostrzegają przed kolizją, wyświetlają też na desce rozdzielczej mijane znaki drogowe. Te wszystkie udogodnienia sprzyjają bezpieczeństwu jazdy.

Czujniki parkowania

Inną cechą pożądaną przez kobiety w samochodach jest łatwość manewrowania nimi oraz parkowania. Z tego względu paniom podobają auta o niewielkich rozmiarach, zapewniające doskonałą widoczność i wygodną pozycję za kierownicą. Dużym atutem są czujniki parkowania oraz zamontowana z tyłu kamera, która umożliwia perfekcyjne wpasowanie się między sąsiadujące ze sobą auta. Zaawansowane systemy parkowania potrafią znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe, a następnie ułatwiają kierowcy manewrowanie autem.

Praktyczność i pojemność

Samochód dla dziewczyny powinien cechować się również praktycznością: mieć wiele schowków, miejsc na takie przedmioty jak telefon, kosmetyczka, buty na zmianę etc. Liczy się też pojemny bagażnik, w którym będzie można zmieścić np. zakupy.

Komfort

Panie uwielbiają samochody komfortowe, w których podróżowanie jest czystą przyjemnością. Duże znaczenie mają wygodne fotele, a także klimatyzacja, która pomaga przeżyć latem upały i zachować makijaż w stanie nienaruszonym.

Odpowiednie nagłośnienie

Kobiety przywiązują dużą wagę do nagłośnienia w samochodzie. Dobre głośniki, zapewniające wysoką jakość dźwięku, pozwalają odprężyć się przy muzyce i uprzyjemniają podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *