Popularne samochody rodzinne

rodzinna wycieczka samochodowa
Dla kilkuosobowej rodziny wyjazd na wczasy, do supermarketu czy za miasto jest sporym wyzwaniem natury logistycznej. Ułatwieniem będzie duży samochód rodzinny.

Kryteria wyboru

Decydując się na zakup samochodu dla całej rodziny, przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i kierowcy. Pojazd powinien być wyposażony standardowo w poduszki powietrzne – nie tylko dla osób siedzących w przedniej części, ale i w tylnej. Ważne jest również i to, aby pojazd był przestronny i pozwalał na komfortową jazdę wszystkim członkom rodziny. Musi być to auto funkcjonalne, z dużym, pojemnym bagażnikiem, w którym zmieścić można wózek dziecięcy, rowerek czy duże walizki. Dodatkowo, dbając o finanse rodziny, samochód nie powinien być zbyt drogi w eksploatacji. Zaleca się więc wybór pojazdu z instalacją gazową, zużywającego niewiele benzyny na 100 km, dla którego części zamienne są stosunkowo tanie.

Jaki typ auta?

Potrzeby rodziny mogą zostać zaspokojone przy wyborze auta typu kombi, SUV lub minivan. Najpopularniejsze dla przeciętnej polskiej rodziny czteroosobowej lub trzyosobowej będą SUVy o wysokim nadwoziu, napędem 4×4, dużych kołach i dużej mocy silnika. Minivany będą odpowiednie dla większych rodzin – zwłaszcza samochody posiadające do 7 siedzeń. Kombi to standardowy typ samochodu, nie tylko dla małżeństwa z dziećmi. Jego zaletą jest duży bagażnik.

Jaki model?

Wśród najbardziej popularnych samochodów rodzinnych można wyróżnić modele aut z klasy średnio budżetowej i wysokiej. Są to między innymi: Citroen C4 Picasso czy starszy Citroen Xsara Picasso. Dobrze w roli auta rodzinnego sprawdzi się Audi A6, Honda CR-V, Renault Espace, Chrysler Voyager, Peugeot 4007 i 5008, Dacia Logan MCV, modele SUV Mazdy czy Ford S-Max i Mitsubishi Outlander 7-miejscowy. Są to duże samochody, komfortowe i niezawodne, o podwyższonym bezpieczeństwie podróżowania. Dlatego będą idealne do transportu całej rodziny, niezależnie od tego, czy złożona jest ona tylko z małżeństwa z jednym dzieckiem, czy też małżeństwa z trojgiem pociech.

One thought on “Popularne samochody rodzinne

  1. Marta says:

    Z mężem zdecydowaliśmy się już dobre 10 lat temu na chryslera grand voyagera! Nie ma lepszego auta rodzinnego! Polecamy tylko te wielkie 7 osobowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *