Akcesoria które zmienią wygląd każdego samochodu

akcesoria i części samochodowe
Nawet jeśli nie stać nas na Bugatti wykonane na zamówienie, wcale nie jesteśmy skazani na powtarzalny model auta z taśmy. Kolejny identyczny Passat na drodze, w którym plastikowy kołpak zasłania stalowe felgi? Volvo w nieśmiertelnej bieli? Można, ale po co. Wyróżnij się!

Wygląd zewnętrzny ma znaczenie

Wymiana felg

Po pierwsze, możemy wybierać między tańszymi stalowymi a droższymi aluminiowymi. Oczywiście te drugie będą prezentowały się lepiej i nie będzie potrzeby zasłaniania ich mało efektownym kołpakiem. Powiedzmy sobie szczerze – nic nie poprawia wyglądu auta tak, jak aluminiowe felgi.
Po drugie, zawsze możemy zdecydować się na powiększenie opon, o ile zmieszczą się pod naszym błotnikiem. Nie ma się co oszukiwać, auto na większych kołach wygląda po prostu lepiej. Chociaż trzeba uważać na bezpieczeństwo – o ile większe opony mogą poprawić przyczepność na suchej nawierzchni, to na mokrej już nie zawsze tak będzie.
Pamiętajmy również o tym, by wybierając np. felgi do Volvo, wybierać sklepy, które oferują oryginalne części – to da nam gwarancję najwyższej jakości.

Przyciemnienie szyb

Podobnie jak wymiana felg, takie rozwiązanie jest nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim praktyczne. Chroni przed słońcem zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Oczywiście trzeba tylko pamiętać o obowiązujących w Polsce przepisach i nie przekroczyć ustawowych norm przyciemnienia szyb, które wynoszą kolejno: maks. 25 proc. zaciemnienia dla szyby przedniej i 30 proc. dla szyb przednich bocznych. Jedynie szyby tylne mogą zostać zaciemnione całkowicie.

Naklejki

I wcale nie chodzi tu o kiczowate płomienie ani reklamę naszego biznesu. Ostatnio bardzo popularne są naklejki matowe, które zastępują błyszczący lakier z salonu efektownym przydymieniem.

Lakiery kameleony

Udało Wam się spotkać takie auto na drodze? Mieni się w słońcu różnymi kolorami. Wygląda ciekawie, trochę jak rozlana w kałuży benzyna. Chociaż trzeba przyznać, że jest to opcja dla tych bardziej odważnych kierowców – w ten sposób zapewne będziemy przyciągać wzrok posiadaczy innych aut, ale i patroli policyjnych.

Wydech

Oczywiście nakładki na rurę wydechową również zmienią wygląd naszego auta. A to, czy faktycznie mają dodatkową funkcję praktyczną i dodadzą aucie mocy, czy mają tylko i wyłącznie wizerunkową rolę, jest już kwestią sporną.

Wnętrze też się liczy

Oświetlenie

Doświetlenie kabiny diodami LED, a do tego podświetlane radio, drzwi czy schowek – tutaj możliwości są spore. Takie akcesoria przydadzą się zwłaszcza kierowcom, którzy sporo podróżują nocą – ułatwią nawigację w środku i odnalezienie okularów czy ulubionej stacji podczas jazdy w mroku. No i jak wyglądają!

Nagłośnienie

Ten tuning auta również doda mu nie tylko szyku, ale sprawdzi się w praktyce. Podświetlany subwoofer w bagażniku i eleganckie głośniki w drzwiach to prawdziwa gratka dla oka i ucha.

Tapicerka

Począwszy od efektownych i praktycznych skórzanych pokrowców szytych na miarę na kierownicę, aż po wymianę tapicerki. Co ciekawe, taka usługa dostępna jest u zwykłego tapicera, i to w przystępnej cenie – koszt wymiany obicia jednego fotela zaczyna się już od 300 zł, podczas gdy zakup nowego, oryginalnego poszycia u producenta to koszt rzędu 2 tys. zł za jeden fotel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *