Przydatne aplikacje na telefon dla kierowców samochodów

aplikacje do samochodu
Wprawdzie samonawigujące, inteligentne samochody to jeszcze pieśń przyszłości, ale już dziś dzięki kilku aplikacjom na smartfony kierowcy mogą wyposażyć swoje auto w zewnętrzną sztuczną inteligencję.
1. Google Maps. W pełni zastępuje nawigację. Umożliwia zaplanowanie optymalnej trasy przejazdu, podaje bieżące informacje o ruchu drogowym i utrudnieniach, przydatna zwłaszcza podczas jazdy w obcych miastach.
2. Yanosik. Informuje o fotoradarach, nieoznakowanych pojazdach policyjnych w pobliżu, patrolach drogówki czy Inspekcji Transportu Drogowego. Pozwala uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości. Działa na zasadzie wzajemnej uprzejmości, gdyż kierowcy sami dodają do aplikacji niezbędne informacje.
3. Petrokumpel. Wyszukuje najbliższe stacje benzynowe wraz z proponowanymi cenami paliwa. Są one na bieżąco aktualizowane, a program zawiera również funkcję nawigowania do wybranej placówki.
4. aCar. Samochodowa „przypominaczka”. Po wprowadzeniu odpowiednich danych użytkownik zostanie poinformowany o kończącym się przeglądzie technicznym, wymianie oleju, filtrów, bliskim upływie ważności ubezpieczenia i wszelkich sprawach związanych z eksploatacją auta.
5. AutoGuard BlackBox. Odpowiednik samolotowej czarnej skrzynki. Wykorzystuje kamerę w telefonie do nagrywania przejazdu, a przy tym zbiera podstawowe parametry jazdy – prędkość, przyspieszenie, siłę hamowania, a nawet rejestruje rozmowy w samochodzie. Dane z niej uzyskane mogą być pomocne podczas sądowej rozprawy w przypadku kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *