Sprzedający samochód może zapewniać kupującego, że jest to pojazd bezwypadkowy, z oryginalnym lakierem. O prawdziwości jego słów można się przekonać wykorzystując miernik grubości lakieru.
Jak działa miernik grubości lakieru?
Miernik grubości lakieru pozwala na zbadanie pojazdu i wykrycie nawet najmniejszych napraw blacharskich. Nie trzeba być lakiernikiem, aby odkryć, czy pojazd miał wypadek lub kolizję, czy też był malowany z innego powodu. Wystarczy dobry miernik grubości lakieru. Jaki wybór tego rodzaju urządzeń istnieje na polskim rynku?
Przegląd dostępnych urządzeń
W sklepach do nabycia są testery grubości lakieru elektroniczne i dynamometryczne. Te pierwsze są znacznie bardziej popularne. Mierniki dynamometryczne zbudowane są z dynamometru wyposażonego w magnes. Przy zakupie takiego urządzenia należy zwrócić uwagę na to, czy będzie w stanie wskazać różnice pomiędzy grubością powłoki lakierniczej na różnych elementach nadwozia pojazdu. Tak naprawdę przy praktycznym zastosowaniu urządzeń mierzących grubość lakieru, nie jest istotny ostateczny wynik pomiaru, np. czy powłoka ma 100 czy 150 mm, ale to, aby miernik wskazywał w sposób konkretny różnice w grubości.
Dla amatorów wystarczający będzie miernik z pamięcią mechaniczną, który bez żadnego problemu pozwoli na wyszukiwanie na karoserii ewentualnych grubszych i cieńszych powłok lakierniczych. Umożliwi zidentyfikowanie miejsc napraw i wielokrotnego lakierowania samochodu.
W komisach samochodowych i dla osób zajmujących się handlem pojazdami oraz dla użytku firm ubezpieczeniowych polecane będą mierniki elektroniczne, które pozwalają na łatwy, precyzyjny pomiar grubości lakieru bez konieczności posiadania doświadczenia w takich czynnościach.
Kupowany miernik powinien mieć możliwość kalibracji, co oznacza, że musi być wyposażony w płytki kalibracyjne. Dzięki okresowej kalibracji będziemy mieli pewność, że urządzenie to zawsze będzie wskazywało na wiarygodne wyniki grubości powłok lakierniczych w różnego typu pojazdach.
Technika jazdy samochodem dla początkujących – poradnik krok po kroku
Nauka jazdy samochodem to proces, który wymaga cierpliwości, koncentracji i systematycznego zdobywania doświadczenia. Technika jazdy [...]
Wyząbkowane opony – co to jest i jak sobie z tym radzić?
Wyząbkowane opony to problem, który może dotknąć każdego kierowcę. Chociaż termin ten może brzmieć nieco [...]
Czym jest wyważanie wałów napędowych i do czego służy?
Wał napędowy służy do przeniesienia energii z silnika na tylną oś lub wszystkie koła. Posiada [...]
IIe można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC dzięki zniżkom? Różnice w cenach Cię zaskoczą!
Zmartwiła Cię podwyżka ceny ubezpieczenia OC w tym roku? Zastanawiasz się, co zrobić, aby zmniejszyć [...]
Oferty leasingu samochodów – jak wybrać tą najlepszą?
Na rynku mamy bardzo wiele propozycji jeśli chodzi o dostęp do nowych samochodów, dzieje się [...]
Jak tanio ubezpieczyć motocykl?
Jesteś właścicielem jednośladu i szukasz dla niego ubezpieczenia? Polisa wcale nie musi być droga! Dowiedz [...]
Zarządzanie flotą samochodową
Liczba firm, które nie mają własnej floty samochodowej jest dzisiaj niewielka. Własną flotę samochodową posiadają [...]
Autocasco: zakres ubezpieczenia, kryteria wyliczania składki
Ubezpieczenia samochodów należą do najczęściej wyszukiwanych produktów finansowych w Polsce. Podstawę stanowi tu oczywiście ubezpieczenie [...]
1 Comment