Jaką kamerę samochodową wybrać?

kamery samochodowe kamera cofania
Rejestratory samochodowe cieszą się coraz większą popularnością, z uwagi na ich możliwości zastosowania. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kamery samochodowej?

Do czego może służyć rejestrator?

Rejestratory samochodowe to po prostu kamery, które można wykorzystywać do rejestrowania tego, co dzieje się na drodze. Kierowcy dzięki temu uwieczniają na filmie m.in. nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, a nagrania przekazują policji. Dzięki kamerom instalowanym w samochodach można zyskać dodatkowy atut w sporach na tle kolizji drogowych czy też zidentyfikować sprawców kradzieży lub włamania do auta. Na polskim rynku gadżetów samochodowych dostępny jest szeroki asortyment kamer samochodowych, które różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością, rozdzielczością i jakością obrazu oraz przede wszystkim ceną.

Wybór kamery samochodowej

Najważniejszym kryterium wyboru kamery samochodowej jest to, jaką jakość obrazu będzie gwarantowała. Jeśli ma ona być narzędziem poprawiającym realnie bezpieczeństwo na drogach, należy wybrać urządzenie oferujące co najmniej rozdzielczość na poziomie 1280×720 pikseli. Jest to obecnie standardem, podobnie jak nagrywanie obrazu w jakości HD. Można znaleźć również nieco droższe kamery samochodowe, posiadające rozdzielczość nawet 1920×1080 pikseli i obraz w jakości Full HD. Dzięki temu film nakręcony taką kamerą będzie wyraźny i ostry.
Kupując kamerę do samochodu sprawdźmy, ile klatek na sekundę rejestruje urządzenie. Satysfakcjonująca będzie liczna 20-30 klatek na sekundę, o ile klatki są rejestrowane w dobrej rozdzielczości obrazu. Im więcej klatek, tym wyższa jakość filmu. Kamery samochodowe powinny ponadto zapewniać duży kąt rejestracji filmu – na poziomie od 90 stopni wzwyż. Wysoki kąt rejestracji obrazu widzianego pozwala na śledzenie nie tylko tego, co dzieje się przed samochodem, ale i po bokach.
Dobra ostrość filmu, funkcja automatycznego włączania i duży wyświetlacz usprawniają korzystanie z kamery samochodowej. Przy zakupie sprawdźmy jeszcze, w jaki sposób zasilana jest kamera, w jakim formacie zapisuje obrazy i jaka jest pojemność karty pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *